Unitate exterioara pentru sistem multisplit de aer conditionat, Electrolux, Clasa A++/A+, Wi-fi, agent frigorific R32, 2 porturi, Inverter, mod incalzire pana la -20C, protectie la oscilatiile de tensiunemodel I-14 FMI
- Agent de racireR32
- Capacitate generala14000BTU
- CaracteristiciAutorestart Autodiagnosticare Protectie la supratensiune Strat anticoroziv Blue Fin Dezghetare automat
- Coeficient randament incalzire (COP)3.71
- Coeficient randament racire (EER)3.29
- Coeficient randament sezonier la incalzire (SCOP)4.0 (A+)
- Coeficient randament sezonier la racire (SEER)6.1 (A++)
- Culoare unitate externaAlb
- Eficienta energetica incalzireA+
- Eficienta energetica racireA++
- Functii climatizareRacire, Incalzire, Ventilatie, Dezumidificare
- Garantie2 ani
- Greutate unitate externa31 kg
- Kit instalare inclusNu
- Latime unitate externa34.9 cm
- Lungime unitate externa85.3 cm
- Nivel zgomot65 dB
- Numar porturi2
- Taxa verde inclusa in pretDa
- Tehnologie inverterDa
- Tehnologie wi-fiDa
- Temp minima de functionare pe incalzire-22 grC
- Tensiune alimentare220 V240 V
- Tip produsMulti-split
- 235 KWh , Incalzire1330 KWh
Clasa de eficienta energetica ridicata a blocurilor exterioare Electrolux ofera o reducere cu 40-50% a consumului de energie in comparatie cu aparatele de aer conditionat conventionale. Dispozitivele sunt sigure datorita functiei de autodiagnosticare incorporata in blocul de control: atunci cand este detectata o defectiune, acesta porneste sistemul de protectie si, in caz de supratensiuni, dispozitivul se opreste. Schimbatorul de caldura al aparatului de aer conditionat are un strat anticoroziv Blue Fin, care contribuie la o durata de viata mai lunga. De asemenea, dispozitivul functioneaza stabil pentru incalzire chiar si la o temperatura de -22 °C in afara ferestrei, ceea ce este eficient pentru incalzire in afara sezonului.
Unitatile interioare se achizitioneaza separat. Compatibil cu 07HE+07HE, 07HE+09HE si 09HE+09HE.
Caracteristici generale
| Tip produs | Standard |
| Utilizat pentru | Casa |
| Utilizare | RezidentialComercial |
| Suprafata de montare | PeretePodea |
| Capacitate generala | 14000 BTU |
| Inverter | Da |
| Kit instalare inclus | Nu |
| Continut pachet | Bloc extern |
Eficienta energetica
| Eficienta energetica racire | A++ |
Specificatii tehnice
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Agent de racire | R 32 |
Unitate externa
| Nivel de zgomot unitate externa | 50 dB |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Lungime unitate externa | 602 mm |
| Latime unitate externa | 349 mm |
| Inaltime unitate externa | 853 mm |
| Greutate unitate externa | 31 Kg |
Functii
| Functii climatizare | RacireIncalzireVentilatieDezumidificare |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
Caracteristici speciale Garantie Taxa verde este inclusa in pret. | AutorestartAutomatic defrostingStable operation from -22C to +43C 2 ani |