Convector electric de podea/perete, 1600W, tehnologie inverter, Wi-Fi si Bluetooth, afisaj digital, termostat electronic, protectie la supraincalzire, control parental, anti-inghet, functia geam deschis, BM-1600 3BI-W
- Adancime11 cm
- Caracteristici generaleMod AutomatControl parentalProtectie la supraincalzire
- Clasa de protectieIP24
- CuloareNegru
- FunctiiWi-Fi-aplicatia ClimatOnFunctie Anti-inghetFunctia fereastra deschisa3 moduri de functionare - Comfort, Eco, Anti-FrostAuto restart resumeLimitator consum energie
- Garantie24 luni persoane fizice/ 12 luni persoane juridice
- Greutate8.2 Kg
- Înălțime42 cm
- Latime80 cm
- Putere maxima1600 W
- Recomandat pentru incaperi pana la16 mp
- Suprafata de montarePeretePodea
- Tensiune alimentare220 V240 V
- Trepte putere3
- UtilizareRezidential
Convectorul electric BM-1600 nu este doar un asistent de uz casnic la incalzirea spatiului. Datorita designului modern al panoului din sticla-ceramica rezistent la la socuri, dispozitivul se transforma intr-un un obiect de arta care combina stilul si eficienta de neegalat.
Blocul de control invertor digital INVERTER 3.0 de noua generatie ofera economii de energie de pana la 3 ori *. Masurand temperatura cu un senzor special foarte sensibil, acesta modifica fara probleme puterea elementului de incalzire nu numai in functie de temperatura curenta, ci si de rata de schimbare a acestuia. Senzorul reactioneaza la schimbarile de temperatura cu o precizie si de 0,1°C. Pentru a mentine temperatura setata, elementul de incalzire nu trebuie sa porneasca si sa opreasca periodic la putere maxima. Este suficient un consum constant redus de energie.
Folosind modulul Wi-Fi si aplicatia ClimatOn, puteti combina un sistem de incalzire cu invertor si puteti controla un numarul nelimitat de convectoare de oriunde din lume.
Elementul de incalzire HEDGEHOG mareste suprafata de disipare a caldurii cu 25%. Siguranta sporita, disponibilitatea functiilor populare si capacitatile tehnologice fac din convectorul de marmura stralucitoare o sursa indispensabila de caldura intr-un apartament sau casa.
*Comparativ cu convectoarele conventionale cu o unitate de control mecanica
Caracteristici generale
| Utilizare | Rezidential |
Caracteristici tehnice
| Suprafata de montare | PeretePodea |
| Putere maxima | 1600 W |
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Trepte putere | 3 |
| Clasa de protectie | IP24 |
| Recomandat pentru incaperi pana la | 16 m² |
Caracteristici generale
| Functii | Functie Anti-inghetMod AutomatControl parentalWi-Fi-aplicatia ClimatOnProtectie la supraincalzireFunctia fereastra deschisa3 moduri de functionare - Comfort, Eco, Anti-FrostAuto restart resumeLimitator consum energie |
| Culoare | Negru |
Dimensiuni
| Inaltime | 42 cm |
| Latime | 80 cm |
| Adancime | 11 cm |
Greutate Garantie 24 luni persoane fizice 12 luni persoane juridice Taxa timbru verde este inclusa in pret | 8.2 Kg |