Boiler electric Electrolux EWH 50 Fmx DL EEC, Clasa B, 2000W, 3 trepte de incalzire, termostat electronic, indicatie de pornire,IPX4,protectie la supraincalzire, supapa siguranta presiune, montare verticala/orizontala, elemente fixare incluse
- Specificatii tehniceDispozitiv de curent rezidual; protectie anti inghet
- Adancime34.4 cm
- Clasa de protectieIPX 4
- CuloareAlb
- Eficienta energeticaClasa B
- Garantie2 ani
- Greutate23.1 Kg
- Înălțime82.5 cm
- Latime35.9 cm
- Nivel zgomot15 dB
- Nr trepte incalzire3
- Putere maxima2000 W
- Suprafata de montarePerete
- Sursa de energieElectricitate
- Temperatura maxima de incalzire75 gr.C
- Tensiune alimentare220 V240 V
- Timp de incalzire 15-65 gr.C119 min
- Tip boilerCu acumulare
- Tip montareVerticala/Orizontala
- Tip panou de comandaElectronic
- Tip produsBoiler electric
- UtilizareRezidential
- Volum rezervor50 L
Modelul 50 Fmx DL este un dispozitiv functional sifiabil cu care puteti fi sigur ca veti avea intotdeauna apa calda acasa.Incalzitorul de apa este echipat cu un sistem de elemente de incalzireindependente uscate X-HEAT, elementele de incalzire nu au contact direct cuapa, ceea ce prelungeste semnificativ durata de viata a dispozitivului. Inplus, puteti activa modul Eco, in care apa din rezervor se incalzeste pana la55 de grade, acest lucru va permite sa prelungiti durata de viata a elementuluide incalzire si sa reduceti riscul de formare a calcarului. Va pretuim timpulsi de aceea nu este necesar sa configurati dispozitivele de doua sau trei orideoarece incalzitorul de apa are o functie Ultra Memory: va aminti temperaturasetata a apei si o va regla automat de fiecare data cand il porniti. Pentru outilizare confortabila, dispozitivul este echipat cu un panou de control cuLED-uri, iar carcasa patrata si montarea universala simplifica mult cautareaunui loc de instalare.
Caracteristici generale
| Tip produs | Boiler electric |
| Tip boiler | Cu acumulare |
| Destinat pentru | Incalzire electrica |
| Capacitate | 50 l |
| Sursa de energie | Electricitate |
| Utilizare | Rezidential |
| Volum net rezervor | 50 l |
| Suprafata de montare | Perete |
| Tip panou de comanda | Electronic |
| Eficienta energetica | Clasa B |
| Material protectie rezervor | |
| Functii | Control electronicAnod de magneziu supradimensionatTermostat electronicProtectie la supraincalzireSupapa de siguranta a presiuniiTrei trepte de putere de incalzire: 0,80, 1,20, 2,00 kWSistem de elemente de incalzire "uscate" (TEN - incalzitor electric tubular) : daDispozitiv de curent rezidualSetarea temperaturii precise: 1,0 °CIndicatie de pornire: daAfisajul temperaturii de incalzire: daInstalare vertical sau orizontal |
| Culoare | Alb |
| Continut pachet | Cablu de alimentare cu stecher1 x BoilerManual De UtilizareElemente de fixare incluse |
Specificatii tehnice
| Putere | 2000 W |
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Timp de incalzire 15 - 65 °C | 119 min |
| Temperatura maxima | 75 C |
| Nivel zgomot | 15 dB |
| Clasa de protectie | IPX 4 |
Dimensiuni
| Adancime | 34.4 cm |
| Inaltime | 82.5 cm |
| Latime | 35.9 cm |
Greutate Garantie Taxa verde este inclusa in pret. | 23.1 Kg 2 ani |