Boiler electric Electrolux 80L Fmx DL , Clasa C, 2000W, 3 trepte de incalzire, termostat electronic, indicatie de pornire, IPX4, protectie la supraincalzire, supapa siguranta presiune, montare verticala/orizontala, elemente fixare incluse, alb
- Adancime45.4 cm
- Anod de magneziu supradimensionatSupapa de siguranta la suprares0,80, 1,20, 2,00 kWDispozitiv de curent rezidualInstalare orizontala sau verticala
- Clasa de protectieIPX 4
- CuloareAlb
- Eficienta energeticaClasa B
- Garantie24 luni persoane fizice/ 12 luni persoane juridice
- Greutate28.2 Kg
- Înălțime72.9 cm
- Latime46 cm
- Mod EcoAfisajul temperaturii de incalzirePanou control LEDSetare1,0 °CSistem de elemente de incalzire "uscate" (TEN - incalzitor electric tubular)
- Nivel zgomot15 dB
- Nr trepte incalzire3
- Putere2000 W
- Suprafata de montarePerete
- Sursa de energieElectricitate
- Temperatura maxima de incalzire75 C
- Tensiune alimentare220 V240 V
- Timp de incalzire 15-65 gr.C191 min
- Tip boilerCu acumulare
- Tip montareVerticalaOrizontala
- Tip panou de comandaElectronic
- Tip produsBoiler electric
- UtilizareRezidential
- Volum net rezervor80 L
- Volum rezervor80 L
Boiler electric ElectroluxEWH 80 Fmx EEC, Clasa C, 2000W, 80L, 3 trepte de incalzire, termostat mecanic,indicatie de pornire, IPX4, protectie la supraincalzire, supapa sigurantapresiune, montare verticala/orizontala, elemente fixare incluse, Alb
Caracteristici:
- X-Heat – sistem de elemente de incalzire „uscate”;
- Instalare universala;
- 3 etape a puterii de incalzire a apei;
- Intrerupator de curent rezidual.
Apa calda acasa va fi mereu cu unincalzitor de apa Fmx de la Electrolux. Incalzitorul de apa este echipat cu unsistem de elemente de incalzire independente uscate X-HEAT, elementele deincalzire nu au contact direct cu apa, ceea ce prelungeste semnificativ duratade viata a dispozitivului. In modul Eco, apa din rezervor se incalzeste pana la55 de grade, acest lucru va permite sa prelungiti durata de viata a elementuluide incalzire si sa reduceti riscul de formare a scarii. Datorita sistemului deprotectie impotriva coroziunii PROTECT TANK – o masa crescuta de anod demagneziu, un sistem de siguranta si un strat de email fin dispersat ElasticCobalt Defense – incalzitorul de apa este durabil. In plus, puteti selecta ratadorita incalzirii apei, datorita celor trei moduri de alimentare, iar datoritaputerii diferite de incalzire Fmx poate fi instalat in camere cu aproape oricesursa de alimentare. Cu Fmx, puteti fi siguri de siguranta dispozitivului,deoarece este echipat cu un sistem de protectie pe mai multe niveluri, inclusivprotectie impotriva coroziunii, supraincalzirii, suprapresiunii, precum si aunui dispozitiv de curent rezidual. Panoul de control mecanic face instrumentulusor de utilizat, iar carcasa patrata si montajul versatil faciliteaza gasireaunei locatii.
Caracteristici generale
| Tip produs | Boiler electric |
| Tip boiler | Cu acumulare |
| Destinat pentru | Incalzire electrica |
| Capacitate | 80 l |
| Sursa de energie | Electricitate |
| Utilizare | Rezidential |
| Volum net rezervor | 80 l |
| Suprafata de montare | Perete |
| Eficienta energetica | Clasa B |
| Material protectie rezervor | |
| Functii | Anod de magneziu supradimensionatSupapa de siguranta la supraresiunePanou control LEDMod EcoTrei trepte de putere de incalzire: 0,80, 1,20, 2,00 kWDispozitiv de curent rezidualAfisajul temperaturii de incalzireSetarea temperaturii precise: 1,0 °CInstalare orizontala sau verticalaSistem de elemente de incalzire "uscate" (TEN - incalzitor electric tubular) |
| Culoare | Alb |
| Continut pachet | Cablu de alimentare cu stecher1 x BoilerManual De UtilizareElemente de fixare incluse in pret |
Specificatii tehnice
| Putere | 2 kW |
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Timp de incalzire 15 - 65 °C | 191 min |
| Temperatura maxima | 75 C |
| Nivel zgomot | 15 dB |
| Clasa de protectie | IPX 4 |
Dimensiuni
| Adancime | 45.4 cm |
| Inaltime | 72.9 cm |
| Latime | 46 cm |
Greutate Garantie Taxa de timbru verde este inclusa in pret. | 28.2 Kg 24 luni persoane fizice/ 12 luni persoane juridice |