Boiler electric Electrolux 10L, Clasa B, 2000W, conexiune apa in partea de sus, termostat mecanic, supapa de siguranta a presiunii, montare pe verticala, elemente de fixare incluse, alb-bej, model 10 Q U
- Adancime34 cm
- Clasa de protectieIPX 4
- CuloareAlb / Bej
- Eficienta energeticaClasa B
- FunctiiAnod de magneziu supradimensionatSupapa de siguranta la suprapresiuneMod EcoProtectie la supraincalzireAlimentare in partea de sus
- Garantie24 luni persoane fizice/ 12 luni persoane juridice
- Greutate9.6 Kg
- Înălțime34 cm
- Latime36.8 cm
- Nivel zgomot15 dB
- Presiunea maxima de lucru7.5 bar
- Putere2000 W
- Suprafata de montarePerete
- Sursa de energieElectricitate
- Temperatura maxima de incalzire75 grC
- Tensiune alimentare220 V240 V
- Timp de incalzire 15-65 gr.C19 min
- Tip boilerCu acumulare
- Tip montareVertical
- Tip panou de comandaMecanic
- Tip produsBoiler electric
- UtilizareRezidential
- Volum net rezervor10 L
- Volum rezervor10 L
- acoperire cu smalt fin dispersat a rezervorului interior si a eresursa crescuta a elementului de incalzire si protectie impotriva calcarului .
Boiler electric ElectroluxEWH 10 Q U EEC, Clasa B, 2000W, 10L, termostat mecanic, clasa de rezistentaIPX4, protectie la supraincalzire, supapa de siguranta a presiunii, montare peverticala, elemente de fixare incluse, alb-bej
Caracteristici:
- Modele compacte de 10 litri;
- Conexiune de apa sus (U);
- Incalzire rapida pana la temperatura maxima in 19 minute;
- Sistem anticoroziv Protect Tank: acoperire cu smalt fin dispersat a rezervorului interior si a elementului de incalzire, sistem – siguranta si anod de magneziu supradimensionat;
- Mod economic: resursa crescuta a elementului de incalzire si protectie impotriva calcarului .
Incalzitorul de apa cu dimensiunicompacte poate fi amplasat chiar si in cele mai restranse spatii. Si datoritaalegerii modelelor, atat cu conexiuni de jos, cat si de sus, dispozitivul poatefi instalat in functie de locul de alimentare cu apa.
Electrolux Q 10 are unputernic element de incalzire de 2000 W care va incalzi apa la 65 °C in doar 19minute. Dispozitivul este capabil sa aiba grija in mod independent dedurabilitatea sa. Acest lucru se realizeaza datorita modului ECO incorporat.Apa din dispozitiv se incalzeste pana la 55 °C, ceea ce reduce formareacalcarului, creste durata de viata a elementului de incalzire si va permite samariti durata de viata a aparatului.
Caracteristici generale
| Tip produs | Boiler electric |
| Tip montare | Verticala |
| Destinat pentru | Incalzire electrica |
| Capacitate | 10 l |
| Sursa de energie | Electricitate |
| Utilizare | Rezidential |
| Volum net rezervor | 10 l |
| Suprafata de montare | Perete |
| Numar serpentine | Fara serpentine |
| Tip panou de comanda | Mecanic |
| Eficienta energetica | Clasa B |
| Material protectie rezervor | |
| Functii | Anod de magneziu supradimensionatSupapa de siguranta la suprapresiuneMod EcoProtectie la supraincalzireAlimentare in partea de sus |
| Culoare | Alb |
| Continut pachet | cablu de alimentare1 x BoilerManual De UtilizareElement de fixare inclus |
Specificatii tehnice
| Putere | 2000 W |
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Timp de incalzire 15 - 65 °C | 19 min |
| Presiune maxima de lucru | 7.5 bar |
| Temperatura maxima | 75 C |
| Nivel zgomot | 15 dB |
| Clasa de protectie | IPX 4 |
Dimensiuni
| Adancime | 34 cm |
| Inaltime | 34 cm |
| Latime | 36.8 cm |
Greutate Garantie Taxa verde este inclusa in pret. | 9.6 Kg 24 luni persoane fizice/ 12 luni persoane juridice |